<<
>>

Domov sociálnych služieb pre deti a rehabilitačné stredisko Rosa je zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré poskytuje všestrannú starostlivosť prijímateľom sociálnych služieb s telesným a mentálnym postihnutím.

Domov sociálnych služieb poskytuje sociálne služby telesne a mentálne postihnutým deťom a mladým dospelým vo veku 6 – 25 rokov. Služby sa poskytujú ambulantnou alebo pobytovou formou.

Rehabilitačné stredisko poskytuje sociálnu rehabilitáciu a sociálne poradenstvo osobám odkázaným na pomoc inej osoby do veku 35 rokov. Služby sa tiež poskytujú ambulantnou alebo pobytovou formou.

 

Aktivity | Novinky

udialo sa u nás | 16.10.2012
Deň zdravej výživy
V stredu 16.10.2012 sme sa už po tretí krát za sebou rozhodli pripraviť deň plný zdravia. Niežeby sme inokedy zdravo nežili, v tento deň však na nás striehli vitamíny skutočne všade. Pre našich klientov sa odšťavovalo, pieklo z ovocia aj zeleniny, hlasovalo sa za nové nátierky na desiate a olovranty a to nebolo zďaleka všetko. Vitamíny skryté v ovocí a zelenine mali aj iné ako „papkacie“ využitie. Detičky zistili, že si z nich môžu vyrobiť milých, aj keď len dočasných, „ovocníčkov“, vydlabať tekvicové strašidlá, či použiť ich na skrášlenie pleti ako výborné prírodné masky. Nemohli chýbať ani poučné hádanky či tvorivé dielne. Ak nás rýchlo navštívite, na dvore ešte nájdete strašidelných tekvičiakov! Ponáhľajte sa!  
>>> viac

udialo sa u nás | 04.10.2012
Exkurzia v Slovenskej televízii v Mlynskej doline
Dňa 04.10.2012 sa klienti pracovných zúčastnili exkurzie v Slovenskej televízii v Mlynskej doline. Sprievodcom nám bola pani Barbora Ružová. Sprevádzala nás pri prehliadke skladu historických kostýmov, virtuálneho spravodajského štúdia, štúdia Dámskeho magazínu, ktoré je ladené do ružova. Po prehliadke štúdia kde STV nakrúca Legendy popu a štúdia relácie O 5 minút 12 sa nám podarilo na pamiatku sa vyfotografovať s Ivetou Mlachovskou. Exkurzia sa nám veľmi páčila a mala u nás veľkú odozvu.  
>>> viac

udialo sa u nás | 02.10.2012
C.M.C. Indians v ROSE
Dňa 02. októbra nás navštívili členovia klubu „Cruiser Moto Club Indians“. Ako o sebe sami hovoria, motocykle triedy Cruiser im dávajú hlavne pocit nezávislosti a ich precízne spracovanie im dáva zabudnúť na všetky starosti. Ide o životný štýl a pocit slobody, z ktorého mohli ochutnať aj naši klienti, keďže sa už niekoľko rokov venujú aj charitatívnym akciám pre hendicapované deti a u nás boli už aj v roku 2008. Pripravili si pre nich rôzne zaujímavé súťaže, pri ktorých si mohli zmerať svoje sily. Všetci výhercovia boli odmenení krásnymi cenami. Najviac ich však oslovoval pocit voľnosti pri jazde na mohutných motorkách. Týmto sa chceme poďakovať nielen za ceny, pekné zážitky z jázd ale aj zato, že si našli čas a navštívili náš domov.  
>>> viac

udialo sa u nás | 12.7.2012
Vyhodnotenie súťaže MOTTO
Nakoľko do súťaže o najlepšie motto organizácie prišlo pomerne málo návrhov, riaditeľ predĺžil našim žiakom a klientom možnosť prispieť do 6. júla. Komisia vybrala z návrhov tri najlepšie: 1. Všetci môžu rásť (pôvodný návrh znel: Veríme,že všetci môžu rásť) 2. Tvorím, teda som (alternatívne: Tvoríme, teda sme, Tvoríme, preto sme) 3. Dávame viac Úsilie DSS pre deti a RS ROSA by teda malo podporovať motto Všetci môžu rásť, Odborné učilište zvažuje používanie v poradí druhého návrhu. Ďakujeme za všetky návrhy, ktoré ste nám poslali. Riaditeľ DSS pre deti a RS ROSA a Odborného učilišťa PhDr. Miroslav Kuric rozhodol, že finančne odmení najúspešnejšie návrhy takto: 1. Ivan Martinec 30 EUR 2. Silvie Matesová 20 EUR 3. Kolektív 10 EUR Ceny odovzdá riaditeľ po dohode s ocenenými v piatok 13. júla 2012. 
>>> viac

udialo sa u nás | 17.6.2012
Anglické zlato Kristíny Němečkovej
V nedeľu 17. júna 2012 v anglickom Manchestri na Otvorených majstrovstvá Veľkej Británie v kickboxe dosiahla klientka nášho Domova sociálnych služieb pre deti a rehabilitačného strediska ROSA Kristína Němečková ďalší skvelý úspech. Aj napriek zdravotným problémom vyhrala kategóriu light contact junioriek do 55 kg a v kategórii semi contact junioriek do 55 kg získala tretie miesto. Na tomto športovom úspechu sa veľkou mierou podpísal aj tréner Mgr. Juraja Folkmann z WKC Slovensko, podpora ŠK Rosa Patrónka a najmä finančná pomoc z Nadácie SPP, program Opora. Tím WKC Slovensko získal v Manchestri okrem Kristíninho zlata a bronzu ešte 4 strieborné medaily.  
>>> viac

udialo sa u nás | 31.5.2012
Medzinárodný deň detí
Na Medzinárodný deň detí je u nás vždy veselo... To už poznáme z minulých rokov! 31.5.2012 sa však diali aj veci doteraz nevídané! Čítajte a dozviete sa! Už o 14:00 vypukla dobrá Moderovala klientka PVS Janka Kováčová a ohúrili nás stepové tanečné kreácie klientov PVS aj našich roztlieskavačok - klientiek z RS. Najväčším lákadlo bolo však vystúpenie hip-hopového mága Laciho Strike, ktorý po nezrealizovanom vystúpení na športovom popoludní prisľúbil, že to deťom určite vynahradí. Jeho pohybová symfónia na hudbu trip-hopovej kapely Massivne Attack fascinovala všetkých. Na záver sa blysol ponukou týždenného tanečného kurzu v jeho škole Street dance academy počas letných prázdnin. Po tejto chuťovke sa nafúkali skákacie hrady, spustili kolotoče, nahriali hot-dogovače a zachladili nanuky. Komu sa málilo mohol si kúpiť vňaťku do polievky, chňapku na hrniec tej polievky a kopec iných jedlých aj nejedlých drobností od našich detí. A ak sa mu z toho všetkého zatočila hlava, zmerali sme mu aj krvný tlak. Medzi najvychytenejšie nové aktivity patrilo najmä súťaženie v ozrutných oblekoch sumo zápasníkov či odskúšanie novej trampolíny, ktorá už ostáva pevne ukotvená v našom areáli. Najväčšiu pozornosť lákali silní muži na červenom aute! Správne, petržalskí hasiči si svojím čarovaním s vodou a tekutým mydlom vyslúžili záujem malých aj veľkých. Šialené bláznenie v pene trvalo síce len do poslednej neprasknutej bubliny, o to dlhšie však z neho zostával príjemný pocit. Iní veľkí chlapi – Kikušovci sa u nás už cítia ako doma. Jazdili na plný plyn a večer o 20:00 veru vyzerali, že im od nás tento rok ani nechce. A takýto pocit nemali len chlapi na motorkách, ale mnohé deti, ktoré na tento deň budú ešte dlho spomínať.  
>>> viac

udialo sa u nás | 31.5.2012
Vodné radosti
Dňa 31.mája 2012 doobeda sa konal v zariadení komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej v Bratislave 1.ročník plaveckých zručností Vodné radosti. Sedem družstiev zo zariadení v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja súťažili v štyroch netradičných disciplínach a v plávaní jednotlivcov a štafiet. Naši siedmi klienti DSS pre deti a RS Rosa a zároveň žiaci Odborného učilišťa sa nielen zabavili, ale pod vedením P. Orlovského tiež prispeli k napĺňaniu projektu Komplexného centra hydroterapie.  
>>> viac

udialo sa u nás | 14.2.2012
Životný rebríček hodnôt
Opäť k nám prišla Zuzana z centra Environmentálnej a etickej výchovy – Živica. Zaujímavou aktivitou nám otvorila cestu k sebapoznaniu, k poznaniu iných ľudí. Hovorili sme o hodnotách, ktoré robia človeka šťastným. Robili sme spoločné rozhodnutia a odôvodnenia dôležitosti hodnôt. V ďalšej časti sme sa venovali zaujímavým obrázkom, ktoré charakterizovali životný štýl ľudí z rôznych krajín. Uvedomili sme si rôznorodosť kultúr, prírodných podmienok, spoločenskú situáciu v ktorej žijú. Na záver nám Zuzana prečítala príbeh o rybárovi a obchodníkovi, ktorý nás zaviedol k uvedomeniu si životných hodnôt. Rozlúčili sme sa s príjemným pocitom, keď každý z nás si premietol chvíľu, kedy bol šťastný. Čo vy? Kedy ste boli naposledy šťastný?  
>>> viac

udialo sa u nás | 14.2.2012
Pečenie šišiek a fánok
Dňa 14. 02. 2012 sa na pôde DSS pre deti a RS ROSA na bratislavskej Patrónke konalo stretnutie klientov z DSS v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, aby si zmerali sily v pečení fánok a šišiek. Bolo vytvorených šesť družstiev z jednotlivých zariadení. Cesto rýchlo nakyslo, šikovné ruky našich klientov povykrajovali šišky a fánky, tie sa následne vypražili do zlatista. Príjemnú hudbu osviežila harmonika pána Jožka z Rače. Našli sa aj odvážlivci, ktorí si s ním zaspievali. K príjemnej atmosfére prispel, pochopiteľne, moderátor stretnutia – riaditeľ hostiteľov PhDr. Miroslav Kuric, predstavitelia BSK na čele s riaditeľkou odboru sociálnych služieb Mgr. Michaelou Šopovou a riaditelia a zamestnanci zúčastnených DSS, ale aj babičky z račianskeho DSS a majstri a žiaci Odborného učilišťa, ktorí pripravili cesto a pomohli s pečením. Všetci zúčastnení dostali „fašiangový certifikát“ za „fantastické výkony – hodvábnu kvalitu cesta, omamné vône šišiek a fánok a trvalé sliniek zbiehanie“. Tešíme sa na ďalšie takéto vydarené stretnutia.  
>>> viac

udialo sa u nás | 14.6.2011
Návšteva z Třebovej
Dňa 14. 6. 2011 sme v našej DSS-ke privítali milú návštevu, žiakov zo Špeciálnej základnej školy a Detského domova z Moravskej Třebovej. Popoludnie sprostredkovala Ing. Matilda Kropáčková z oddelenia zahraničných vzťahov, protokolu a EU záležitostí Kancelárie predsedu BSK. Hostí privítali riaditeľ zariadenia Miroslav Kuric, Gabriela Németh, podpredsedníčka BSK a Michaela Šopová, riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu BSK. Našou úlohou bolo deťom spríjemniť popoludnie zaujímavým programom. Ukázali sme im „najlepšie, čo doma máme“. Deti sa mohli povoziť na koňoch, prehliadnuť si ranč so zvieratkami, vymaľovať sadrové odliatky, zahrať si na Orffových hudobných nástrojoch či vyskúšať si preliezť lanovú dráhu, zahrať petanque či zahádzať šípky. Veríme, že sme spravili všetko preto, aby sa u nás deti cítili príjemne a radi na tento výlet za „hranice všedných dní“ spomínali.  
>>> viac