<<
>>

Zariadenie sociálnych služieb Rosa je zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré poskytuje všestrannú starostlivosť prijímateľom sociálnych služieb na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia a nepriaznivého zdravotného stavu.

Rehabilitačné stredisko poskytuje sociálnu rehabilitáciu a sociálne poradenstvo osobám vo veku 6 – 40 rokov života, s mentálnym postihnutím v kombinácii s telesným postihnutím, duševnými poruchami a poruchami správania. Služby sa poskytujú ambulantnou formou.

Domov sociálnych služieb poskytuje sociálne služby osobám vo veku 6 – 40 rokov života, s mentálnym postihnutím v kombinácii s telesným postihnutím, duševnými poruchami a poruchami správania. Služby sa poskytujú ambulantnou alebo pobytovou formou.

Špecializované zariadenie poskytuje sociálne služby deťom vo veku 6 -18 rokov života s diagnózou pervazívna vývojová porucha. Služby sa poskytujú ambulantnou formou.

 

Aktivity | Novinky

udialo sa u nás | 2.6.2020

"Milí klienti/prijímatelia sociálnych služieb, milí rodičia, príbuzní, priatelia, kolegovia. Situácia nám momentálne neumožňuje byť spolu tak, ako sme zvyknutí. Osobný kontakt je veľmi cenný, avšak v týchto časoch sa nám vynárajú alternatívne možnosti, ako byť spolu a prejsť si spoločne týmto obdobím. Chcem, aby ste vedeli, že na Vás myslím a že v tejto situácii nie ste, nie sme sami. Môžete ma kontaktovať priamo tu: https://www.facebook.com/Psychol%C3%B3g-Rosa-106551741007906/   , cez messenger, prípadne na mailovej adrese: gabarikova.veronika@gmail.com.

Pokiaľ vás niečo trápi, cítite sa smutní, nahnevaní, vystrašení, prekvapení, či preťažení, nemusíte v tom zostať sami. Smelo sa na mňa obrátte. Zároveň by som Vám na stránke https://www.facebook.com/Psychol%C3%B3g-Rosa-106551741007906/ rada sprístupnila užitočné tipy, rady, nápady a možno i vtipné momentky na odľahčenie, aby sa nám spolu ľahšie kráčalo týmto obdobím.

Vaša psychologička, Veronika Gabaríková"

 
>>> viac

udialo sa u nás | 6.3.2020
Karneval

25-február sa v zariadení niesol v duchu dobrej zábavy a nálady. Pre klientov zariadenia sa zorganizoval ako každý rok karneval. V rámci neho klienti predviedli aj svoje umenie a schopnosti čo sa týka tanečného, hudobného či divadelného vystúpenia. Nápaditosť, pestrosť a rôznorodosť masiek bola odmenená sladkým prezentom pre všetkých.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 3.3.2020
Môj anjel strážny

27.2.2020 sme sa stretli viaceré oddelenia a ocenili sme výtvarné diela našich klientov na tému..."Môj anjel strážny"...všetci anjeli boli prekrásni, väčšinou namaľovaní, ale mali sme aj odvážlivcov, ktorí urobili anjelov z hliny, dokonca Miška B. vyrobila krásny obraz technikou paličkovania.....

Výstavkou prác v našej jedálni sme chceli všetkých potešiť a zároveň sa zamyslieť...

Kto je ten náš anjel strážny?

 

 
>>> viac

udialo sa u nás | 3.3.2020
Obri oceánov

Dňa 13.2.2020 sme sa zúčastnili edukatívnej výstavy pod názvom „Obri oceánov“. Konala sa v priestoroch obchodného centra Avion Shopping Park pod záštitou National Geographic Channels International. Klienti tu mali možnosť vidieť jedinečné exponáty v životnej veľkosti, ktoré im umožnili nahliadnuť do tajomných hlbín svetových oceánov.

Pozreli si zbierku plnú čeľustí a zubov žralokov z celého sveta, ktorá je jednou z najväčších zbierok v strednej Európe. K dispozícii bola aj zvuková stena, ktorá ponúkala hlasy, zvuky a spevy rôznych podmorských tvorov. Na záver v interaktívnej zóne niektorí klienti využili možnosť ponoriť sa do podmorského sveta v potápačských virtuálnych okuliaroch a tak na vlastnej koži "ohmatať" si veľa úžasných tvorov a "zaplávať" si s nimi. Bol to pre nich veľmi zaujímavý zážitok.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 19.2.2020
Svätý Valentín

Svätý Valentín - deň na ktorý sme sa všetci tešili. PSS  na druhom poschodí OIK už dva týždne pred týmto dňom pripravovali a vyrábali Valentínske srdiečka , písali odkazy svojmu dobrému kamarátovi, kamarátke, psychológovi, fyzioterapeutovi či terapeutovi. Odkazy typu - Si môj dobrý kamarát, Mám Ťa rád, Máš pekné oči... sme si nahlas čítali a tešili sa z toho. Na stretnutí panovala dobrá nálada a očakávanie , čo mi kto napísal. ;))

 
>>> viac

udialo sa u nás | 3.3.2020
Ako sa dá využiť voľný čas aj počas nepriaznivého počasia?

V rámci voľnočasových aktivít sme v jedno popoludnie  navštívili  akvaristickú predajňu s najväčšou ponukou morských, aj sladkovodných  rýb a živočíchov v Bratislave. Okrem toho nám personál predajne rád odpovedal na naše zvedavé otázky. Takže opäť sme spojili príjemné s užitočným...

 
>>> viac

udialo sa u nás | 11.2.2020
Viete, že máme Múzeum obchodu ?

Áno, a nachádza sa priamo v Bratislave – Podunajských Biskupiciach. Nájdete ho na Linzbothovej ulici 16, v dome na rohu.

Aj nás zaujímalo čo by tam mohlo byť vystavené. Preto sme sa tam dňa 06.02.2020 vybrali. Mali sme možnosť mať aj výklad k vystaveným exponátom. Videli sme expozíciu obchodného zariadenia z konca 19. až začiatku 20. storočia. Dobovo zariadený obchodík – krám, kde boli všetky súčasti od regálov, cez zásuvky na koreniny a liečivé bylinky, stojan na šunku, váhy až po pokladnicu.

V expozícii sú tiež vo vitrínach vystavené zásobníky na kávu, pivo, petrolej. Sú tu vystavené krásne plechové dózy na čaj a rôzne obaly na tovar. Dobové pokladnice, z ktorých má múzeum najbohatšiu zbierku v Európe, sú dodnes funkčné. Videli sme tiež vtedajšie reklamné tabule zo smaltovaného plechu a kartónu. V rohu stojí ešte stále funkčný orchestrión.

Súčasťou Múzea obchodu je aj Múzejný pivovar, ktorý je umiestnený v samostatnej budove. Je zariadený v secesnom štýle a na stene visí obraz vtedajšieho panovníka Františka Jozefa. Funguje ako hostinec pre verejnosť od 17:00 do 22:00 hod. a podáva sa tu dovážané pivo z Plzne.

Múzeum obchodu aj Múzejný pivovar sa nám veľmi páčili. Zaspomínali sme si na časy minulé, ktoré máme možnosť vidieť už len vo filmoch pre pamätníkov.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 11.2.2020
Obrázky z výstavy v Redute

Dňa 24.01.2020 sme mali možnosť zúčastniť sa druhého koncertu v rámci cyklu Hudobná akadémia v budove Slovenskej filharmónie – Redute. Nový kultúrny zážitok nám opäť sprostredkovala naša kultúrna patrónka pani Anna ŠalgovičováObčianske združenie Nádej na život.

Obrázky z výstavy však neboli skutočné obrazy či už kreslené alebo maľované. Boli to hudobné dielka. Skomponoval ich ruský hudobný skladateľa Modest Petrovič Musorgskij ako spomienku na svojho priateľa, ruského architekta a výtvarníka Viktora Hartmanna. Bolo to v roku 1874, kedy sa v Petrohrade uskutočnila pamätná výstava jeho prác.

Modest Petrovič Musorgskij ich pôvodne skomponoval ako miniatúry pre klavír. No my sme mali možnosť si vypočuť ich orchestrálnu verziu. Celý cyklus spája motív Promenády, ktorý spája jednotlivé skladby, ako prechádzku od obrazu k obrazu. Obrázky z výstavy, v inštrumentálnej verzii od francúzskeho skladateľa Muricea Ravela, nám predniesol orchester Slovenskej filharmónie pod vedením dirigenta Lukáša Pohůnka.

Jednotlivými skladbami nás sprevádzal moderátor Martin Vanek. Vypočuli sme si skladby Škriatok, Starý hrad, Park v Tuilleries, Bydlo, Samuel Goldenberg a Schmuyle, Trh v Limoges, Katakomby, Cum Mortuis In Lingua Mortua, Baba – Jaga a Veľká brána kyjevská. Každú skladbu dotvorili kresbou, ktorú mali nakresliť počas trvania skladby na pódiu, deti – diváci vyvolaní z hľadiska.

Aj dnešné hudobné stretnutie sa nám veľmi páčilo. Náš úžasný kultúrny zážitok nám sprostredkovala naša kultúrna patrónka pani Anna Šalgovičová a Občianske združenie Nádej na život.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 11.2.2020
Kam možno zájsť, keď nám počasie nepraje??

Tento týždeň navštívili klienti DSS USK ROSA v Bibiane  interaktívnu výstavu s názvom Šperkopríbeh...

Výstava  skutočne predstaví príbeh ako šperky uzrú svetlo sveta tak, ako ich poznáme.

Je v tom trochu zemepisu, geológie, aj histórie...Skúste sa ísť pozrieť...

Na záver  vychádzky sme si ešte posedeli v známom zariadení a porozprávali sa o nielen výstave, ale aj o tom, že náš dlhoročný kamarát Ľubko budúci týždeň už z nášho zariadenia odchádza.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 10.1.2020
Priateľské adventné stretnutie s gymnazistami

Postupom času sa stáva tradíciou naša adventná návšteva u študentov z Gymnázia Matky Alexie v Bratislave.

Tento rok sme k nim zavítali na priateľské stretnutie dňa 28.11.2019. Navštívili sme, teraz už štvrtákov zo IV. B., ktorým je triednou profesorkou pani Mgr. Ľubica Szedláková – Gažovičová.

Pripravili sme si pre nich adventný veniec, ktorý bude zdobiť ich stôl až do Vianoc. Tiež náramky a vianočné pozdravy vlastnej výroby. Po príchode a milom privítaní, nás naši kamaráti usadili. Naši speváci Andrej Hoffmann a Ján Mordavský zaspievali a hudobník Ján Kolenič zahral koledy, ku ktorým sa všetci pripojili a spoločným spevom sme si vytvorili tú pravú predvianočnú atmosféru.

Naši kamaráti nám na oplátku zahrali hudobné časti z ich programu, ktorý predviedli na svojej stužkovej. Nastala chvíľka na občerstvenie a spoločné rozhovory. Milým prekvapením bol návrh gymnazistov na vytvorenie spoločných obrazov, ktoré by pripomínali naše priateľstvo. Na jednom obrázku je nakreslený ihličnatý strom a na druhom listnatý. Zaujímavosťou týchto stromov však je, že na ihličnatom sú odtlačky našich palcov a na listnatom zase odtlačky palcov gymnazistov. Obrázok listnatého stromu si ponecháme my a obrázok ihličnatého stromu zase gymnazisti. Budú milou spomienkou.

Spoločné stretnutie pokračovalo spevom hitov od Elánu a Mira Žbirku. Na gitare sprevádzal gymnazista Gorazd.

Naše príjemne strávené predpoludnie sa nám veľmi vydarilo. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s našimi, kamarátmi z Gymnázia Matky Alexie v Bratislave v budúcom roku. Ako nám prisľúbila pani Mgr. Ľubica Szedláková – Gažovičová, budú to noví kamaráti, keďže štvrtáci svoje Gymnázium opúšťajú.

 
>>> viac