<<
>>

Domov sociálnych služieb pre deti a rehabilitačné stredisko Rosa je zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré poskytuje všestrannú starostlivosť prijímateľom sociálnych služieb s telesným a mentálnym postihnutím.

Domov sociálnych služieb poskytuje sociálne služby telesne a mentálne postihnutým deťom a mladým dospelým vo veku 6 – 25 rokov. Služby sa poskytujú ambulantnou alebo pobytovou formou.

Rehabilitačné stredisko poskytuje sociálnu rehabilitáciu a sociálne poradenstvo osobám odkázaným na pomoc inej osoby do veku 35 rokov. Služby sa tiež poskytujú ambulantnou alebo pobytovou formou.

 

Aktivity | Novinky

udialo sa u nás | 25.10.2018
Začiatok jesene

Začiatok jesene nie je len o škole, ale aj o zábave, púšťaní šarkanov, o športe, bicyklovaní, korčuľovaní, i o krásne sfarbenej prírode, zbere gaštanov a samozrejme zdravej výžive...

25.10.2018 sme sa stretli v jedálni,  aby sme ochutnali rôzne zdravé špecialitky a dobrôtky, ktoré sme si aj sami pripravili....

Ochutnali sme mrkvové  šatôčky s rebarborovou plnkou, jablkové pité, tvarohový bio koláčik, zelňáky, jednohubky s avokádovou pomazánkou.

 Občerstvili sme  sa ovocno-zeleninovými šťavami, aj kuchyňa nás prekvapila  novými receptami...makovou pomazánkou s medom, fazuľovou pomazánkou a pomazánkou zo syra tofu s jogurtom...

Ale okrem papkania si klienti  oddýchli  pri zábavných doplňovačkách, kvízoch, krížovkách, výtvarných aktivitách a odliali si zo sadry medailóniky zdravej výživy... ......

Chlapci a dievčatá vyrezali  tekvicové svetlonosy....

Prajeme všetkým pokojné prežitie jesenných prázdnin!!!

 
>>> viac

udialo sa u nás | 19.6.2018
Pestrý deň na Železnej studničke

Pestrý deň na Železnej studničke Dňa 19. júna 2018 sa naši klienti Jana Kucharíková, Lenka Bokorová, Patrik Portuondo, Peter Tichý mali možnosť zúčastniť „Pestrého dňa“ na Partizánskej lúke - Železnej studničke. Táto akcia bola pripravená DSS Rozsutec  v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, Miestnym úradom Lamač, Mestskými lesmi v Bratislave, Slovenským červeným krížom a Dobrovoľným hasičským zborom Dúbravka. Naši klienti si vyskúšali hasenie pomocou džberovky, súťažili v podávaní prvej pomoci, hádzali petangovou guľou na cieľ, skúsili si určovanie svetových strán a zúčastnili sa úloh pri spoznávaní prírody. Za našu účasť na Pestrom dni si odniesli pekný diplom.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 15.6.2018
Ozdravno-relaxačný pobyt klientov

Ozdravno-relaxačný pobyt klientov Igea Marina, Taliansko 2018 Každoročne sa naši klienti, ich rodičia, súrodenci a zamestnanci DSS a RS ROSA zúčastňujú úžasného ozdravno-relaxačného pobytu pri mori. Tento rok mali možnosť zúčastniť sa ho v dvoch termínoch 15. až 24. júna a 24. júna až 01. júla, alebo obidva termíny naraz. Navštívili Taliansko, letovisko Bellaria Igea Marina, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Rimini. Príjemne strávené dni boli ubytovaní v hoteli Paper Moon, ktorí vedie milá rodina hotelierov, ktorí nám vyvárali talianske špeciality vo forme  plnej penzie. Okrem ozdravného plávania a šantenia v mori sa zúčastnili príjemných fakultatívnych výletov do okolia. Navštívili miništát San Marino, kde je krásny výhľad na okolité vrchy aj časť Talianska. Tiež to bola plavba loďou, kde sa podávali smažené morské príšery a drobné rybičky s pohárom vína alebo minerálky. Naši klienti využili aj štvorkolesové bicykle a vláčik, aby sa povozili po celom mestečku. Príjemné zážitky prežívali v krásnej rodinnej atmosfére, ktorá ich obklopovala počas celého pobytu. Ozdravno-relaxačný pobyt výrazne napomáha regenerácii, oddychu a načerpaniu nových síl po celoročnom vyťažení a povinnostiach. Všetci si pobyt vychutnávali a oceňovali jeho pohodu a atmosféru.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 15.5.2018
Miniturnaj vo florbale

Aj tento školský rok sme zorganizovali miniturnaj vo florbale pre športovcov v DSS a ich súperov zo školského internátu 4p. Tešia sa na tento šport po celý rok. V zimnom období našich športovcov obchádzali chrípkové ochorenia preto sa nám podarilo zorganizovať v mesiacoch máj a jún tieto zápasy. Konkrétne 15. mája v telocvični, 22. mája pod holým nebom na florbalovom ihrisku a záverečný zápas sa uskutočnil 12. júna znova v telocvični. Všetky zápasy skončili víťazstvom športovcov z DSS 2p. Športovanie prebehlo v rámci fair-play a športové zápolenie vyhráva nad lenivosťou. Športovci boli odmenený sladkou odmenou tortou ktorú svojpomocne upiekli športovci z DSS 2p. deň pred vyhodnotením.  Na záver by som uviedla jednotlivé zostavy:                                                                                     DSS 2p. – Martin Buzalka, Marieta Kováčová, Silvester Kulov, Nick Lang, Vladimír Sloboda          Školský internát 4p. – David Rácz, David Máhr, Eduard Panáček, Ľudovít Novák, Richard Červenka.   Vychovávatelia Martin Lukáč a Marta Hipíková mali pod drobnohľadom rozhodovanie a dodržiavanie zásad fair play.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 30.5.2018
Športové hry v DSS

Dňa 30.05.2018 sa uskutočnili športové hry v DSS prof. Karla Matulaya v dopoludňajších hodinách, ktorého sa zúčastnili aj športovci z DSS Rosa a RS konkrétne: Darina Krihová, Milan Šimek, Silvester Kulov. Deň „D“ nastal v stredu bol pekný slnečný deň. Organizovali sa bežecké disciplíny a súťaž v trojboji. Bežeckých disciplín sa zúčastnil Milan Šimek, reprezentoval DSS v behu na 200 m, svoj rozbeh vyhral a bol odmenený aj medailou a vecnou odmenou. Do trojboja sa zapojila aj trojica našich športovcov, veľmi hrdo reprezentovali DSS a boli vyhodnotení len vo svojej skupine a to nasledovne: 1. miesto Silvester Kulov, 2. miesto Milan Šimek, 3. miesto Darina Krihová. Športovci si užili predpoludnie a rozhodli sme sa že budúci rok by sa aj Silvester zapojil do bežeckých disciplín. Znova vyhral vzťah nad športom a zvíťazil nad lenivosťou. Bežecké disciplíny boli vyhodnocované priebežne po ukončení disciplíny. Trojboj sa vyhodnocoval popoludní, ktorého sme sa nezúčastnili z dôvodu činností v DSS Rosa a RS na Dúbravskej ceste 1.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 10.5.2018
Otec

OTEC, si prvý muž, ktorý sa zapísal do môjho srdca a tvoja vodiaca ruka na mojom pleci zostane so mnou navždy! Po milej akcii ku dňu matiek sme sa zhodli s klientmi RS a PS že aj oteckovia si zaslúžia našu úctu a lásku. A keďže sa blíži Deň otcov tak sme ich pozvali na rodinnú grilovaciu párty...keďže rodinnú, to znamená, že oteckovia zobrali aj mamičky a s našimi rodinami sme si príjemne posedeli pri voňavých dobrotách...všade naokolo v okrajových častiach zúrili silné dažde, ale pri našom altánku jemne kvapkalo a dokonca vyšlo slnko ktoré nás príjemne zohrialo...pomáhali nám aj naši kamaráti študenti zo školského internátu... Takže milí tatinkovia, buďte, akí ste, lebo je to skvelé a všetko najlepšie k vášmu dňu!

 
>>> viac

udialo sa u nás | 8.6.2018
Práca dobrovoľníkov

Tak ako už po viaceré roky aj tento rok sa DSS a RS Rosa zapojil do výzvy nadácie Pontis a v piatok 8.6.2018 sme v našom zariadení privítali dobrovoľníkov. Boli to zamestnanci firiem Adient Slovakia s.r.o., Tatra banka, a.s., IBM-SK, ktorým aj touto cestou chcem poďakovať za ich odhodlanie, energiu, ochotu. Vďaka nim máme umyté okná v herniach u najmladších klientov, vďaka nim nám rozkvitli naše terasy, kde klienti trávia veľa času najmä v týchto teplých dňoch a tiež vďaka nim máme oživené a natreté preliezky a hojdačky.

 
>>> viac

udialo sa u nás | 5.6.2018
Celodenný výlet do Česka

V utorok 5.6.2018 sa 20 našich klientov zúčastnili celodenného výletu do Česka. Pozreli sme si krásny zámok Lešná, následne strávili veľa času v nádhernej ZOO Zlín. Nezabudli sme ani na dobrý obed či zmrzlinu. Po celý čas boli s nami aj dobrovoľníci - študenti bratislavského gymnázia Spojenej školy sv. Františka. Tým boli naše zážitky ešte viac obohatené, máme predsa nových kamarátov. A že sme sa mohli tohto výletu zúčastniť, ďakujeme najmä Mestskej časti Bratislava Karlova Ves, ktorá nám odsúhlasila dotáciu na prepravu na tento výlet.

 
>>> viac

udialo sa u nás |
Sadenie byliniek

V mesiaci máj sa klienti učili sadiť liečivé a kuchynské bylinky. Na terase oddelenia imobilných klientov sme zriadili malú bylinkovú záhradku. Klienti sa budú starať o bylinky, pozorovať ako rastú a zalievať ich. Sadili sme bazalku, mätu, šalviu, pažítku, oregano a iné. Bylinky budeme používať na prípravu čajov a dochucovanie jednoduchých jedál. Klienti zároveň získajú základné znalosti o jednotlivých bylinkách. Už teraz sa tešíme na bohatý zber. 

 
>>> viac

udialo sa u nás | 1.5.2018
Návšteva z onkológie

V máji k nám zavítala návšteva z detskej onkológie. Bola ňou dlhoročná vychovávateľka, ktorá pracuje s deťmi trpiacimi onkologickým ochorením hospitalizovanými v nemocnici. Pripravila pre nás zaujímavú prezentáciu, v ktorej nás oboznámila so základnou charakteristikou ochorenia, možnosťami pomoci ako aj aktivitami realizovanými v nemocnici, ktoré napomáhajú k zvyšovaniu kvality života hospitalizovaných detí. Prezentáciu doplnila fotografiami a konkrétnymi zážitkami. Po skončení prezentácie klienti dostali možnosť opýtať sa na to, čo ich zaujíma. Pani vychovávateľka bola milo prekvapená aktivitou našich klientov, čím si vyslúžili pochvalu.

 
>>> viac