<<
>>

Aktivity | Novinky 2014


udialo sa u nás | 31.5.2012
Medzinárodný deň detí
Na Medzinárodný deň detí je u nás vždy veselo... To už poznáme z minulých rokov! 31.5.2012 sa však diali aj veci doteraz nevídané! Čítajte a dozviete sa! Už o 14:00 vypukla dobrá Moderovala klientka PVS Janka Kováčová a ohúrili nás stepové tanečné kreácie klientov PVS aj našich roztlieskavačok - klientiek z RS. Najväčším lákadlo bolo však vystúpenie hip-hopového mága Laciho Strike, ktorý po nezrealizovanom vystúpení na športovom popoludní prisľúbil, že to deťom určite vynahradí. Jeho pohybová symfónia na hudbu trip-hopovej kapely Massivne Attack fascinovala všetkých. Na záver sa blysol ponukou týždenného tanečného kurzu v jeho škole Street dance academy počas letných prázdnin. Po tejto chuťovke sa nafúkali skákacie hrady, spustili kolotoče, nahriali hot-dogovače a zachladili nanuky. Komu sa málilo mohol si kúpiť vňaťku do polievky, chňapku na hrniec tej polievky a kopec iných jedlých aj nejedlých drobností od našich detí. A ak sa mu z toho všetkého zatočila hlava, zmerali sme mu aj krvný tlak. Medzi najvychytenejšie nové aktivity patrilo najmä súťaženie v ozrutných oblekoch sumo zápasníkov či odskúšanie novej trampolíny, ktorá už ostáva pevne ukotvená v našom areáli. Najväčšiu pozornosť lákali silní muži na červenom aute! Správne, petržalskí hasiči si svojím čarovaním s vodou a tekutým mydlom vyslúžili záujem malých aj veľkých. Šialené bláznenie v pene trvalo síce len do poslednej neprasknutej bubliny, o to dlhšie však z neho zostával príjemný pocit. Iní veľkí chlapi – Kikušovci sa u nás už cítia ako doma. Jazdili na plný plyn a večer o 20:00 veru vyzerali, že im od nás tento rok ani nechce. A takýto pocit nemali len chlapi na motorkách, ale mnohé deti, ktoré na tento deň budú ešte dlho spomínať.  
>>> viac

udialo sa u nás | 31.5.2012
Vodné radosti
Dňa 31.mája 2012 doobeda sa konal v zariadení komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej v Bratislave 1.ročník plaveckých zručností Vodné radosti. Sedem družstiev zo zariadení v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja súťažili v štyroch netradičných disciplínach a v plávaní jednotlivcov a štafiet. Naši siedmi klienti DSS pre deti a RS Rosa a zároveň žiaci Odborného učilišťa sa nielen zabavili, ale pod vedením P. Orlovského tiež prispeli k napĺňaniu projektu Komplexného centra hydroterapie.  
>>> viac

udialo sa u nás | 14.2.2012
Životný rebríček hodnôt
Opäť k nám prišla Zuzana z centra Environmentálnej a etickej výchovy – Živica. Zaujímavou aktivitou nám otvorila cestu k sebapoznaniu, k poznaniu iných ľudí. Hovorili sme o hodnotách, ktoré robia človeka šťastným. Robili sme spoločné rozhodnutia a odôvodnenia dôležitosti hodnôt. V ďalšej časti sme sa venovali zaujímavým obrázkom, ktoré charakterizovali životný štýl ľudí z rôznych krajín. Uvedomili sme si rôznorodosť kultúr, prírodných podmienok, spoločenskú situáciu v ktorej žijú. Na záver nám Zuzana prečítala príbeh o rybárovi a obchodníkovi, ktorý nás zaviedol k uvedomeniu si životných hodnôt. Rozlúčili sme sa s príjemným pocitom, keď každý z nás si premietol chvíľu, kedy bol šťastný. Čo vy? Kedy ste boli naposledy šťastný?  
>>> viac

udialo sa u nás | 14.2.2012
Pečenie šišiek a fánok
Dňa 14. 02. 2012 sa na pôde DSS pre deti a RS ROSA na bratislavskej Patrónke konalo stretnutie klientov z DSS v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, aby si zmerali sily v pečení fánok a šišiek. Bolo vytvorených šesť družstiev z jednotlivých zariadení. Cesto rýchlo nakyslo, šikovné ruky našich klientov povykrajovali šišky a fánky, tie sa následne vypražili do zlatista. Príjemnú hudbu osviežila harmonika pána Jožka z Rače. Našli sa aj odvážlivci, ktorí si s ním zaspievali. K príjemnej atmosfére prispel, pochopiteľne, moderátor stretnutia – riaditeľ hostiteľov PhDr. Miroslav Kuric, predstavitelia BSK na čele s riaditeľkou odboru sociálnych služieb Mgr. Michaelou Šopovou a riaditelia a zamestnanci zúčastnených DSS, ale aj babičky z račianskeho DSS a majstri a žiaci Odborného učilišťa, ktorí pripravili cesto a pomohli s pečením. Všetci zúčastnení dostali „fašiangový certifikát“ za „fantastické výkony – hodvábnu kvalitu cesta, omamné vône šišiek a fánok a trvalé sliniek zbiehanie“. Tešíme sa na ďalšie takéto vydarené stretnutia.  
>>> viac

udialo sa u nás | 14.6.2011
Návšteva z Třebovej
Dňa 14. 6. 2011 sme v našej DSS-ke privítali milú návštevu, žiakov zo Špeciálnej základnej školy a Detského domova z Moravskej Třebovej. Popoludnie sprostredkovala Ing. Matilda Kropáčková z oddelenia zahraničných vzťahov, protokolu a EU záležitostí Kancelárie predsedu BSK. Hostí privítali riaditeľ zariadenia Miroslav Kuric, Gabriela Németh, podpredsedníčka BSK a Michaela Šopová, riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu BSK. Našou úlohou bolo deťom spríjemniť popoludnie zaujímavým programom. Ukázali sme im „najlepšie, čo doma máme“. Deti sa mohli povoziť na koňoch, prehliadnuť si ranč so zvieratkami, vymaľovať sadrové odliatky, zahrať si na Orffových hudobných nástrojoch či vyskúšať si preliezť lanovú dráhu, zahrať petanque či zahádzať šípky. Veríme, že sme spravili všetko preto, aby sa u nás deti cítili príjemne a radi na tento výlet za „hranice všedných dní“ spomínali.  
>>> viac

udialo sa u nás | 23.5.2011
Divadelné predstavenie
Jedno májové popoludnie nás navštívili známi herci, Katka A. a Ľubo P., z divadielka PIKI. V našej "kultúrke" nám zahrali veselý a tiež poučný príbeh o troch teliatkach. Dobre sme sa zabavili, zasmiali a potešili peknými pesničkami. Predstavenie sa všetkým páčilo a hercom ešte raz srdečne ďakujeme.  
>>> viac